Rezultati rukometnih liga – Klubovi iz zrenjaninskog regiona!

114
Dusan ilijin - foto ARKUS LIGA

ARKUS LIGA – 11. kolo: Crvena zvezda – Proleter 29:27.  RK Proleter: M. Gaćinović, Šaru, Knežević, Mirić (4), Pešić, Toškov, Rnić (8), Todorov, Krivošija, A. Gaćinović (2), Elezović (4), Karlaš, Kanižaj (1), Terzić (3), Radović (1), Ilijin (4).

Super B liga (M) – 9. Kolo: Crvenka – Jedinstvo (NB) 30:23. Nakon 9 odigranih utakmica Novobečejci se nalaze na osmom mestu sa 6 osvojenih bodova. U narednom kolu Jedinstvo dočekuje ekipu Voždovca 2012.

Prva liga Srbije sever (Ž) – 10. Kolo: Mladost (SC) – Dolovo 32:23, najbolja u timu iz Srpske Crnje bila je Barbara Ćosić sa 8 postignutih golova. Proleter – Temerin 31:27. U timu Dragana Lazarova najbolje su bile Ines ALbulj I Milica Marjanović sa po 6 postignutih golova. Nakon 9. kola Mladost zauzima petu poziciju sa 13 osvojenih bodova, dok je Proleter deseti sa 5 bodova. U narednom kolu igraju: Spartak (Debeljača) – Mladost (SC) i Mikrin – Proleter.

Barbara Ćosić – RK Mladost SC

Prva liga Srbije sever (M) – 10. Kolo: Inđija – Hercegovina 24:21. Najbolji na meču bio je Goran Andrijašević sa čak 10 postignutih golova. Posle gostovanja lideru na tabeli Sečanjci su četvrti sa sa 13 bodova. U narednom kolu Hercegovina dočekuje Radnički iz Šida.

Detalj sa utakmice Indjija – Hercegovina – foto Anđelko Belić

Druga liga Srbije sever (M) – 10. Kolo: Vojvoda Stepa – Pik Prigrevica 27:19, Naftagas – Radnički (Jaša Tomić) (četvrtak 28.11 od 22 časa u Hali Medison). Na tabeli Vojvoda Stepa zauzima visoko treće mesto sa 14 bodova, Radnički je na desetom mestu sa 5 bodova, a Naftagas iz Elemira je na poslednjem 12. mestu sa 3 boda. U narednom kolu igraju: Radnički (JT) – Pančevo, Slavija – Naftagas i Hercegovac – Vojvoda Stepa.

Detaljan izveštaj sa utakmice Inđija – Hercegovina, Sport IN

Inđija. Hala sportova, gledalaca oko 300. Sudije: Branko Radaković i Nikola Bakmaz iz Novog sada. Delegat: Branko Radaković iz Novog sada. Isključenja: Inđija 10′, Hercegovina 10′. Sedmerci: Inđija 5/4, Hercegovina 5/3.

Inđija: Stanko Petrović, Baljak 1, Dušanić, Marinković 3, Bosnić, Boško Živković, Bubalo, Dušan Petrović 9, Uroš Živković, Aleksandar Živković, Balić (K) 2, Maričić, Jevtović 3, Lontoš, Gamber 5, Aćimov 1.
Trener: Dragoljub Mihajlović

Hercegovina: Aćimović, Milošević, Meljanac, Andrijašević 10, Parkajić 1, Spahić, Lisov, Popara 3, Miladinov 2, Ognjen Novaković (K), Sebastijanov 4, Draško Novaković, Vučković, Zubac, Barjaktarović 1, Sovrlić.
Trener: Nedeljko Vučković

Sjajnu rukometnu predstavu su inđijskoj publici priredili igrači Inđije i Hercegovca iz Sečnja.

Bilo je tu svega što ovaj sport krasi. Dinamičnih akcija, lepih golova i rezultatskog preokreta. Domaćin dobro otvara utakmicu i u 9.minutu prvi put stiče tri gola prednosti, 6: 3. Potom četiri minute domaćin bez postignutog gola i gost prelazi u vođstvo, 6: 7. Od 17.minuta domaćin ponovo ima pauzu u golgeterskom pogledu, što gost koristi i na odmor odlazi sa pristojmnih 11: 13.

Na početku drugog poluvremana Inđija igra ponovo bolje. Prvo stiže prednost gosta (34′ 14: 14), a potom i prelazi u vođstvo (18: 15, 41′). Gost se nikako nije predavao i ponovo stižu svog domaćina i u 51′ imaju gol prednosti (19: 20). Ipak to je od njih bilo praktično i sve jer punih devet minuta nisu postigli gol i domaćin okončava utakmicu sa pobedom, 24: 21.

U domaćem timu Dušan Petrović sa 9 golova je bio najefikasniji igrač a titulu golgetera utakmice je poneo gostujući igrač, Goran Andrijašević sa 10 postignutih golova. Sudijski par su činili Radaković i Bakmaz iz Novog sada, koji dele pravdu u Arkus Super ligi Srbije.

Inđinčani su sa ovom pobedom na korak od osvajanja jesenje šampionske titule među vojvođanskim rukometnim prvoligašima.